maluchy, nastolatki, przedszkolaki

Niebanalne prezenty dla dzieci do 100 zł

Jeśli wciąż głowisz się nad tym, co kupić w prezencie świątecznym dla swojej pociechy, chrześniaka, bratanka, siostrzeńca, lub też dla dziecka przyjaciół – zależy Ci na tym, by nie był to kolejny oklepany prezent, który już w drugi dzień Świąt zostanie rzucony w kąt, to zrób sobie coś ciepłego do picia i usiądź wygodnie, bo mam dla Ciebie kilka naprawdę ciekawych propozycji.

Dlaczego warto żebyś się z nimi zapoznał(a)? Ponieważ polecam Ci tylko te rzeczy, które sama miałam okazję przetestować i wiem, że na pewno spodobają się dzieciom. Jeśli chodzi o dobór zabawek to wyznaję zasadę, że im mniej „udziwnień” tym lepiej, dlatego w polecanych przeze mnie produktach nie znajdziesz interaktywnych „cudów techniki”, które jednocześnie jeżdżą, świecą i śpiewają, a od których rodziców już po godzinie rozboli głowa. Stawiam na zabawki naturalnie wspierające rozwój wyobraźni, sprawności motorycznej i sensorycznej dziecka. Jeśli szukasz właśnie czegoś takiego, to zapraszam do lektury, na pewno znajdziesz tu coś dla siebie 🙂

Prezenty dla niemowląt

DOODLowanie-Kredki-na-Palec-ZwierzetaKredki na palec
To rewelacyjny gadżet dla wszystkich małych artystów. Kredki zakładane na palec są dla maluszka wygodniejsze w użytku, a jednocześnie uczą go właściwej techniki chwytania i pracy ręki. Bardzo fajnym dodatkiem są naklejki oraz kolorowanka, które otrzymujemy w zestawie razem z kredkami.
Cena: 73 zł
Odpowiednie dla: dzieci od 1 roku życia (według zaleceń producenta), ale już dziecko, które samo siedzi może spokojnie z nich korzystać (oczywiście pod nadzorem osoby dorosłej).

Baby-Classic-ZwierzatkaPuzzle z serii Baby Classic
Które dziecko nie lubi zabawy puzzlami? Można je ze sobą łączyć i rozłączać, ale można je też np. gryźć 😉 Tym puzzlom nie straszne są jednak żadne zęby – duże elementy wykonane z grubego kartonu, wytrzymają nie jedno ugryzienie. Świetnie wspomagają rozwój logicznego rozumowania i zależności przyczynowo-skutkowych, a jednocześnie umożliwiają dziecku poznawanie świata. Puzzle Baby Classic to układanki dla najmłodszych o różnorodnej tematyce, do wyboru mamy m.in. zwierzątka w różnych wariantach (tj. leśne, na wsi czy na safari), pojazdy, warzywa i owoce, a także kolory i kształty.
Cena jednego zestawu: 18,60 zł
Odpowiednie dla: dzieci od urodzenia

Melissa-Drewniana-ukladanka-sensoryczna-z-futerkiemDrewniana układanka sensoryczna
To zabawka, którą z pewnością doceni zarówno rodzic (już nawet) kilkumiesięcznego szkraba, jak i on sam. Układanka sensoryczna pobudza dziecko do eksplorowania świata za pomocą zmysłów. Żywe kolory, a także lusterko pośrodku stymulują wzrok maluszka, natomiast różne faktury futerek rozwijają zmysł dotyku. Zabawka doskonale rozwija umiejętności motoryczne. Daje dziecku możliwość różnych wariantów zabawy: może ono dopasowywać zwierzaki do wyznaczonych miejsc na planszy, lub też bawić się nimi, tak jak figurkami.
Cena: 79, 90 zł
Odpowiednie dla: dzieci w wieku 1-3 lat (według zaleceń producenta), ale doskonale sprawdzi się także u młodszych dzieci

Miekkie-gumowe-klocki-Wesole-Podworko-Skip-HopGumowe klocki
Bardzo fajna zabawka dla małych konstruktorów i ciekawa alternatywa dla klocków drewnianych czy też plastikowych. Miękkie gumowe klocki, idealnie nadają się do zabawy dla niemowląt, które wszystko gryzą i wkładają do buzi. Dodatkowo klocki mają bardzo interesujące tłoczenia, imitujące okna, drzwi oraz dachówkę domu. Ponadto po naciśnięciu piszczą, przez co wspomagają nie tylko rozwój umiejętności motorycznych dziecka, ale również stymulują słuch.
Cena: 91 zł
Odpowiednie dla: dzieci od 6 miesiąca życia

Pilka-cyfry-sensoryczna-zielona-RubbabuPiłki sensoryczne
Piłki sensoryczne to chyba jedne z najbardziej lubianych przez małe dzieci zabawek. Są one miękkie i przyjemne w dotyku, mają jaskrawe kolory, a ich zróżnicowane faktury, wzory i wypustki, zachęcają dziecko do zabawy, przy okazji stymulując zmysł dotyku oraz rozwój motoryki małej. Co ciekawe, piłki te są w rozmiarze optymalnym dla małych rączek (ok. 10 cm średnicy), aby dzieciom łatwiej było je chwytać.
Cena: od 15 do 25 zł
Odpowiednie dla: dzieci od urodzenia

Petla-motoryczna-MoverePętla motoryczna
Według mnie jest zdecydowanie punktem obowiązkowym w każdym domu, gdzie jest małe dziecko, ponieważ rewelacyjnie wspiera rozwój zdolności manualnych. Kolorowe koraliki, o zróżnicowanych kształtach, które można przesuwać lub też przerzucać na drugą stronę zabawki są świetnym ćwiczeniem dla małych rączek, a jednocześnie zabawka sama w sobie jest na tyle interesująca, że pozwala zająć na dłuższą chwilę nawet całkiem małego szkraba.
Cena: 58 zł
Odpowiednie dla: dzieci od 6 miesiąca

 

Prezenty dla maluchów

Basniowy-TeatrzykBaśniowy teatrzyk kukiełkowy
Świetnym pomysłem, na kreatywny prezent dla kilkulatka, może być zestaw do własnoręcznego stworzenia kukiełkowego teatrzyku, z wykorzystaniem rzeczy dostępnych w domu (np. drewnianych łyżek). Zanim dziecko przystąpi do wystawienia sztuki musi najpierw samodzielnie przygotować scenę oraz występujące na niej postacie. To bardzo fajny sposób na zachęcenie malucha do działania i pobudzenia jego wyobraźni.
Cena: 69,90 zł
Odpowiednie dla: dzieci od 5 lat

Drewniany-samochod-do-zlozenia-i-pomalowaniaDrewniany samochodzik do złożenia i pomalowania
Rewelacyjna rzecz dla wszystkich małych miłośników motoryzacji ze smykałką majsterkowicza. Drewniane auto w stylu retro wymaga złożenia, a następnie pomalowania, w wybrane przez siebie kolory, co daje dziecku możliwość, wykonania go według własnego pomysłu. Zbudowanie tego samochodu może być wspaniałą okazją do wspólnej zabawy z tatą, dziadkiem czy wujkiem.
Cena: 59 zł
Odpowiednie dla: dzieci od 5 lat.

Ukladanka-Czytam-SamCzytam sam
Edukacyjna układanka „Czytam sam” to fajny pomysł na naukę czytania poprzez zabawę. W pudełku znajduje się 16 ilustracji z podpisami, dziecko w pierwszym etapie nauki dopasowuje podpis, wkładając plakietkę o odpowiednim kształcie i kolorze w otwór pod rysunkiem. W etapie drugim (trudniejszym), dopasowuje podpis już tylko po kształcie liter. Dzięki temu zapamiętuje cały wyraz. Im więcej razy dziecko będzie ćwiczyło w ten sposób, tym więcej wyrazów będzie znało i wiedziało jak się je czyta.
Cena: 27,50 zł
Odpowiednie dla: dzieci od 4 lat

Gra-5-Sekund-Junior5 Sekund Junior
Gra ta z pewnością jest dobrze znana miłośnikom planszówek. Polega na tym, by w określonym czasie (dokładnie w 5 sekund) podać odpowiedź na pytanie z karty, np. wymień 3 smaki dżemu. Jesteś w stanie bez problemu to zrobić, prawda? Ale czy pod presją uciekającego czasu będzie to nadal takie proste? Masz jedynie 5 sekund, a pozostali gracze tylko czekają na Twoje potknięcie! W grze mamy dwustronne karty z pytaniami, dostosowane odpowiednio do wieku – dla młodszych i starszych dzieci. 5 Sekund Junior to rewelacyjny sposób na spędzenie czasu z rodziną i świetna zabawa zarówno dla małych, jak i dużych.
Cena: 79,90 zł
Odpowiednie dla: dzieci od 6 lat

BING-BANG-Gra-PuszkiBING BANG – strącanie puszek
BING BANG to gra zręcznościowa, wprost idealna dla miłośników zabaw rodem z wesołego miasteczka. Jest to kolejna gra wspomagająca rozwój sprawności motorycznej dziecka, pozwala ćwiczyć celność, a przy tym świetnie się bawić. Dodatkowo bardzo fajnym jest element edukacyjny we wzorze puszek, który przedstawia poszczególne fragmenty (planety) kosmosu.
Cena: 63 zł
Odpowiednie dla: dzieci od 3 lat

Zestaw-artystyczny-Apli-Kids-BaletnicaZestaw artystyczny – Baletnica
To kolejny już w dzisiejszych propozycjach zestaw kreatywny, jednak pierwszy dedykowany typowo dziewczynkom. Myślę, że z pewnością przypadnie on do gustu niejednej małej fance baletu. Zestaw zawiera wszelkie niezbędne elementy umożliwiające dziecku samodzielne wykonanie od podstaw lalki – baletnicy.
Cena: 19 zł
Odpowiednie dla: dzieci od 4 lat

 

Prezenty dla starszych dzieci

Anatomia-narzady-czlowieka-KidzLabsZestawy kreatywne z serii KidzLabs
To fantastyczne zestawy umożliwiające dziecku samodzielną naukę różnych obszarów wiedzy, poprzez zabawę i doświadczanie, czyli w sposób, w jaki mózg uczy się najlepiej. Wybór zestawów jest naprawdę spory, można więc dobrać tematykę odpowiednio do zainteresowań dziecka. Mamy serie dotyczące np. anatomii człowieka, ale są też zestawy do tworzenia np. świetlnego kalejdoskopu czy księżycowej latarki, a także zestawy szpiegowskie.
Cena: około 45-50 zł za zestaw (jest kilka większych zestawów, kosztują one około 100 zł).
Odpowiednie dla: dzieci w wieku od 8 lat.

SCIENCE4YOU-Fabryka-czekoladyFabryka Czekolady
Kojarzycie film „Charlie i Fabryka Czekolady”? Teraz możecie Fabrykę Czekolady dać w prezencie swojemu dziecku. Będzie to z pewnością wspaniały prezent dla dziecka, które uwielbia czekoladę. Zestaw daje możliwość wykonania aż 29 eksperymentów z jej użyciem, czy to nie brzmi przepysznie? 😉 Z zestawem można przygotować m.in. czekoladowe lizaki, słodkie babeczki z kawałkami czekolady, ale także czekoladowe salami, czekoladowy jogurt a nawet domowe lody czekoladowe! I całą masę innych rzeczy.
Cena: 78 zł
Odpowiednie dla: dzieci od 8 lat

Gra-rodzinna-Mimiczne-kalamburyKalambury mimiczne
Kalambury to gra, którą zna każdy i każdy kiedyś z pewnością w nią grał. Zasadniczo istnieją jej dwa warianty: rysowane i pokazywane. Kalambury mimiczne to zdecydowanie ten drugi wariant, wzbogacony dodatkowo o możliwość wydawania dźwięków, jednak ograniczony czasowo (na pokazanie hasła zawodnik ma jedynie 30 sekund!). Gra ta świetnie ćwiczy wyobraźnię, zdolność dedukcji, słownictwo, zdolności motoryczne, szybkość oraz koncentrację.
Cena: 75,70 zł
Odpowiednie dla: dzieci od 6 lat

Pytaki-gra-rodzinnaPytaki
To kolejna z planszówek, jednak zupełnie inna niż pozostałe, bardzo wyjątkowa. Pytaki to gra budująca bliższe więzi i relacje w rodzinie, wspomagająca rozwój umiejętności komunikacji i ułatwiająca spędzanie czasu w ciepłej, przyjaznej, rodzinnej atmosferze. Polega ona na odpowiadaniu na wylosowane pytania lub wykonywanie wylosowanych zadań. Pytania dotyczą różnych dziedzin życia, umożliwiają graczom lepsze poznanie się, dzielenie się rodzinnymi historiami (przykładowe pytanie: „Jak poznali się rodzice?”), ćwiczenie komunikacji, słuchania oraz opowiadania. Czy muszę dodawać, że z całego serca ją Wam polecam?
Cena: 80,10 zł
Odpowiednie dla: dzieci od 4 lat

Kosmiczne-puzzle-podlogowe-XL-o-Ukladzie-SlonecznymKosmiczne puzzle podłogowe
Bardzo fajna rzecz zarówno jako gadżet dla dziecka, które interesuje się kosmosem, jak też i nietypowa pomoc naukowa np. do lekcji geografii – w tematach o Układzie Słonecznym. Dziecko układając puzzle poznaje kolejność planet od Słońca oraz ich charakterystyczne cechy. Co ciekawe puzzle są w formacie XXL i po ułożeniu mają ponad metr długości. Zostały one wykonane w takim rozmiarze po to, by (oczywiście w miarę możliwości) zachować skalę wielkości planet.
Cena: 45 zł
Odpowiednie dla: dzieci od 3 lat

Gra-Jenga-RefreshJenga
Gra Jenga to klasyka, jeśli chodzi o gry tzw. balansujące. Niby nie skomplikowana, a jednak pomaga dziecku w rozwijaniu umiejętności koncentracji, uważności i precyzji, jak również uczy logicznego rozumowania. Powiem szczerze, że wszystkie dzieci (a nawet nastolatki), z którymi miałam do tej pory do czynienia wręcz uwielbiały w nią grać. Dlatego  w przypadku Jengi raczej nie ma obaw, że może się nie spodobać.
Cena: 82 zł
Odpowiednia dla: dzieci od 6 lat

Wszystkie rzeczy, przedstawione w tym artykule możecie kupić oczywiście w sklepach stacjonarnych, internetowych czy na allegro. Jeśli jednak nie chce się Wam (lub po prostu nie macie czasu) biegać po zatłoczonych centrach handlowych, czy przeglądać internetu w poszukiwaniu sklepu, w którym akurat będzie interesujący Was produkt to polecam zakupy w sklepie pepito.pl Każda rzecz, którą przedstawiłam we wpisie jest w tym sklepie dostępna (wystarczy, że klikniecie na nazwę interesującego Was produktu i od razu zostaniecie przekierowani na jego stronę w sklepie), dzięki temu zaoszczędzicie czas, którego szczególnie w okresie przedświątecznym zawsze jest deficyt.

P.S. Ten artykuł NIE JEST sponsorowany (to znaczy, że nikt z przedstawicieli sklepu mi za niego nie zapłacił), nie zyskuję również żadnych profitów ze sprzedaży wyżej opisanych produktów. Uważam, że nieetycznym byłoby gdyby osoba reprezentująca mój zawód robiła takie rzeczy. Trafiłam na ten sklep przypadkowo szukając w sieci pomysłu na prezent świąteczny dla mojego syna. A ponieważ oczarował mnie jego szeroki asortyment i przystępne ceny, postanowiłam się tym z Wami podzielić.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s